Výlety

Pořád se něco děje, ale z časových důvodů tuhle rubriku trošku zanedbávám, tak aspoň stručně to nejdůležitější
 

Velká Javořina 24. a 31.12. 2016

Z výšlapu na javořinu na Štědrý den za východem Slunce se pravděpodobně pomalu stává tradice, letos nám ale počasí nepřálo, ale vychászka přesto stála za to. Byla hrozná zima, foukalo a byla nesnesitelná zima. Takže jsme těm našim chlupáčům dali k Vánocům pravou Sibiř :D  Mrzli jsme, ale naštěstí neumrzli a tak pár foteček a video. :-)
 
Video ze Silvestrovského výšlapu:
https://www.youtube.com/watch?v=G-kC_jKD2As

Na Silvestra jsme ještě s sebou přibrali moji mamku a sestru :-)

 
Fotka ze Štědrého dne, kdy ten hnusný blizárd (jestli se to tak dá nazvat :-)) skončil, to už jsme ale byli v půli kopce na cestě domů za Vánočním stromečkem. 
 

Koloběžkovýlet Benecko 21. -22. 10. 2016

Víkend strávený se Slovenskými čuvači v Krkonoších. Vyrazili jsme na cca 16 km výlet a koloběžkách a moc jsme si to užili - příroda je tam prostě nádherná. :-) Byli jsme ubytovaní na krásné chatě a určitě se další čuvačí akce, pokud to čas dovolí, rádi zúčastníme. :-) 
 
Video z koloběžek aneb jak nám to běhá :-)
 
A můj pád... i to se stává, vypadá to hrůzostrašně, ale nikomu se nic vážnějšího nestalo, ani Framovi ani mě :-) 
 
 

Můj samoušek je závoďák aneb zkus mě zapřáhnout do spřežení Jedovnice 15. 10. 2016

Závodilo se na tříkolkách a koloběžkách. Někdo to zkoušel uplně poprvé a divil se, že jeho samojed táhne, mají to prostě v sobě, sportovci tělem i duší :-) Probíhalo také zapřahání k autu a 20 samojedům se podařilo jej utáhnout. :-)
 
 

Česko-Slovenský samojedí víkend na Smraďavce 16.9. - 18. 9. 2016 

Tentokrát přátelský sraz Českého a Slovenského samojed klubu a jak už to bývá, tradičně pobíhaly různé soutěže, závody na kole, na koloběžce, canicross....  V pátek opékání špekáčků, "debatování" u ohýnku :-) v sobotu ráno se závodilo a odpoledne proběhla členská schůze. V neděli ráno pak ještě agility a různé sranda závody. :-)
Foto: Petra Henčelová
 
 

Jak na výstavní kruhy aneb i pracovní samojed potřebuje péči 22. -24. 4. 2016

Víkendový seminář o vystavování, přípravě psa na výstavu, péče o srst (grooming), jak to chodí na výstavách, soutěže, přednáška o výživě a mnoho dalšího. Jeden z těch skvělých víkendů s přáteli od samojedů v kempu Baldovec:-)
 

jak na výstavní postoj..
 
 
 

Akce Sáně 23. 1. 2016

Konečně jsme mohli vyměnit koloběžku za sáně. :-) Po roce jsme zase s chs. od Račí studánky a Gold warden vyrazili do Jeseníků do Vojtíškova trošku protáhnout samíky ve sněhu. Všichni jsme byli spokojení, jelikož u nás na jihu si sněhu bohužel moc neužíváme, tak si za ním musíme jezdit. :-)
 
Tentokrát ve složení od saní: Samantha - Fram, Snowy - Xamba, Kaylan - Aila
 
 Foto: Evča Vávrová
 
 

Sněhová Velká Javořina 17. 1. 2016

To bychom nebyli my, abysme několikrát do roka nevyrazili na naše oblíbené místo na Velkou Javořinu. Tentokrát jsem vytahla rodiče a šlo se. Bylo krásně, nebe bez jediného mráčku, slunce krásně svítilo, foukal velmi příjemný vítr a všude byl sníh. Konečně shíh. U nás zatím moc sněhu nebylo, takže za sněhem musíme jezdit. :-)